Bu davranış önderlik olsun
28-10-2020 Bu haber 29 kez okundu
Geçtiğimiz haftalarda Belen’de meydana gelen orman yangını sonrası, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), Belen Fatih Mahallesi Petek Sitesi mevkiinde yangından zara
Geçtiğimiz haftalarda Belen’de meydana gelen orman yangını sonrası, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), Belen Fatih Mahallesi Petek Sitesi mevkiinde yangından zarar gören hanelerde ki öğrencilere eğitimlerine devam edebilmeleri için tablet, kulaklık ve taşınabilir şarj cihazı hediye etti.
Gerçekleşen programa Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi ve Erten Elektronik Yetkilisi Ekrem Çetindağ, Fatih Mahallesi Muhtarı Sedat Ulus, Erten Elektronik Genel Koordinatörü İsa Ulu, İnsan Kaynakları Müdürü Fatih Gedik ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.
Öğrenciler tablet ve hediyelerini Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve Ekrem Çetindağ’ın ellerinden aldı.
ÖNDERLİK OLSUN
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, programda yaptığı konuşmada, “Ben Mobisad’a örnek davranışı için teşekkür etmek istiyorum. Sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde gerçekleştirdikleri bu adım bundan sonraki sivil toplum örgütlerine de inşallah bir önderlik olur diyorum. Onlarında bu noktada duyarlı olmaları adına çağrıda bulunuyorum.” dedi.
YARALARI SARMAK İSTEDİK
Yangının yaralarını sarmak adına “Yeter ki siz okuyun” başlıklı bir sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını belirten Mobisad Hatay İl Temsilcisi ve Erten Elektronik Yetkilisi Ekrem Çetindağ, “9 Ekim günü Hatay’ın Belen ilçesinde meydana gelen yangın felaketi sonrası bizler derneğimiz başkanı sayın Mustafa Kemal Turnacı’nın önderliğinde bölgemizde çıkan yangın sonrası yaraları bir nebze olsun sarabilmek adına bir çalışma yapmak istedik. Burada kaymakamlığımızın ve Fatih Mahallesi muhtarımızın destekleri ile tespit ettiğimiz yanan hanelerdeki 29 tane öğrenci kardeşimizin uzaktan eğitimde kullanabilmesi adına tablet, kulaklık ve diğer teknolojik aletlerin tedariği ile alakalı tüm üyelerimize bir çağrıda bulunduk. Sağolsun üyelerimiz bu çağrımıza, Belen’deki bu yangın felaketine kayıtsız kalmadılar, yardımlarını gönderdiler. Öğrenci kardeşlerimize, naçizane yaraları sarmak için hazırladığımız hediyelerimizi teslim ettik. Bu başlatmış olduğumuz yardım kampanyası üyelerimizden gelecek desteklerle beraber artarak çoğalmasını ve bu yaraların tamamen sarılana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ben tekrardan herkese çok geçmiş olsun diyorum, böyle üzücü olayların tekrar yaşanmamasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi Ekrem Çetindağ, Belediye Başkanı İbrahim Gül’e programa katılımlarından ve desteklerinden ötürü teşekkür ederek, mahalle sakinlerine de geçmiş olsun dileklerini iletti.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com