Flaş Haber
Bu coğrafya bizim devlet i ebet müddetimizdir
08-02-2018 Bu haber 201 kez okundu
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hak
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldığı konuşmasına, “Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehadet mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, halen tedavileri görülmekte olan askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum” dedi.
Ahrazoğlu, Zeytin Dalı operasyonunun, ülkenin toprak bütünlüğünü, egemenliğini korumak, sınırları güvence altına almak ve sınır boyunca yaşayan tüm vatandaşların huzur içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla yapılmakta olduğunu belirterek “Suriye'nin kuzeyinde yerleşmiş PKK uzantısı hain terör örgütü, harekâtın başından bu yana devamlı hain saldırılarına devam etmektedir. Bu hainler ibadetlerini yapan insanları oralarda bombalamakta camilere, savunmasız insanlara, masum sivillere yönelik roket atışlarıyla saldırmaktadır. 20 Ocak 2018'de başlayan Zeytin Dalı Harekâtı'nda şimdiye kadar ikisi Devlet Su İşleri, birisi de TEDAŞ'lı hemşehrim olmak üzere 18 evladımız şehit olmuştur, 62 insanımız da yaralanmıştır. Hatay'a -yine Başbakanın verdiği bilgiler doğrultusunda- 60, Kilis'e 34 defa olmak üzere sınır ötesinden 94 füze atılmıştır. Bunun sonucunda da 8 vatandaşımız şehit olmuş, 113 vatandaşımız da yaralanmıştır. Kimin sivillere saldırdığı açıktır, kimlerin masumların can ve mal güvenliğini zehir ettiği ortadadır. Ancak Türk ordusu özellikle sivil kayıp olmaması için tüm hassasiyetini göstermektedir. ABD'nin Irak ve Suriye'de IŞİD'le mücadele kapsamında ne kadar çok sivili katlettiği hepimizin bilgisi dâhilindedir." açıklamasını yapmış ve hainlerin 15 Temmuzda gerçekleştiremediklerini sınırlarımız dışına taşıyarak bağımsızlığımıza, bekamıza yönelik hareketi iş birlikçileriyle dost görünen düşmanlarla birlik olarak Türk'e rağmen, Türkiye'ye rağmen bu coğrafyada söz sahibi olmaya kalktıklarını belirtmiş “Bu coğrafya bizim devleti ebet müddetimizdir. Batısıyla, doğusuyla, güneyiyle, kuzeyiyle Türk milletinin oksijen alanıdır.” İfadelerine yer verdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com