Flaş Haber
Bir ton kaçak nargile tütünü ele geçirildi
13-04-2018 Bu haber 134 kez okundu
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümü, önceki günlerde gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonlarına istinaden bas
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümü, önceki günlerde gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonlarına istinaden basın bildirisi yayınladı. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü yayınladığı bildiride, “Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan  (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.
Bu doğrultuda; Kaçakçılığın önlenmesi, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması, kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince başarılı çalışmalar icra edilmektedir. 10.04.2018 günü İlçemiz Muradiye Mahallesi 270 Sokak No:50 adresinde ikamet eden M.T. isimli şahsın tek katlı ikametinin çatı katında nargile imalatı yapıldığının tespit edilmesi üzerine bahse konu adres ve müştemilatında gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda operasyon gerçekleştirilmiş olup, şüpheli M.T. ile H.A. isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçu kapsamında yasal işlem yapılmıştır. 11.04.2018 günü 31 HZ 039 plaka numaralı araç içerisinde yüklü miktarda gümrük kaçağı nargile tütününün olduğu tespit edilmesi üzerine İskenderun Sulh Ceza Hâkimliği’nin 2018/1882 D.İş nolu arama kararı doğrultusunda bahse konu araç İsmet İnönü Mahallesinde durdurulmak suretiyle operasyon gerçekleştirilmiş olup, araç sürücüsü M.E. hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçu kapsamında yasal işlem yapılmıştır. Ayrıca, söz konusu operasyonlar neticesinde; 1382 kilo 400 gram nargile tütünü, 1 adet nargile tartımında kullanılan tartı makinesi, 1 adet ambalaj paketleme makinesi, 1 adet nargile kıyımında kullanılan kıyma makinesi, 1 adet nargile yapımında kullanılan küçük ocak, 1 adet nargile paketlemesinde kullanılan pres makinesi ele geçirilmiştir. İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com