Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi ödülleri dağıtıldı
13-10-2021 Bu haber 20 kez okundu
Eğitim Bir Sen’in öncülüğünde Genç Memur Sen’in hayata geçirdiği, ‘Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ kapsamında liseler arasında gerçekleştirilen kompozisyon yarışmas
Eğitim Bir Sen’in öncülüğünde Genç Memur Sen’in hayata geçirdiği, ‘Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ kapsamında liseler arasında gerçekleştirilen kompozisyon yarışması sonuçlanarak dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Anemon Antakya Otelde gerçekleştirilen programa Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Memur Sen Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Başkanı İsmail Bayrakdar, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, çok sayıda eğitimci ve birçok davetli katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, sorunlarımızın temelinin insan yetiştirme sorunu olduğunu, toplum olarak düzelmemiz gerektiğini belirterek konuşmasına başlayan programın ev sahibi İsmail Bayrakdar, “Öğretmenlik meslek kanunun bir an önce çıkarılmalıdır ve içinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde okulların temizlik personeli sorunları acil olarak çözüme kavuşturulmalıdır” dedi.
Misafirlere selamlama konuşması yapan Mesut Çerko, “Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’nin öğrencilere okuma sevgisi, yazma becerisi kazandırması açısından çok faydalı olduğunu ve ilgiyle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz de Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin bu becerileri kazanmaları açısından ciddi uğraşlar içerisindeyiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından 4 farklı kitap ve 4 farklı okul türü belirlenerek gerçekleştirilen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ ödül törenine geçildi. İlk olarak Hatay Fen Lisesi T.D. ve Edebiyatı Öğretmeni Güney Bilge GÜR, Hatay Anadolu Lisesi T.D. ve Edebiyatı Öğretmeni Ülkü Sarıoğlu, Nihal Turgut Anlar Anadolu Lisesi T.D. ve Edebiyatı Öğretmeni Gülsen Gülbin Alakay ve Şehit Ahmet Benli MTAL T.D. ve Edebiyatı Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Cemil Çelikel’den oluşan jüri üyelerine günün anlam ve önemine binaen plaket takdim edildi.
Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri arasında; 1. olan İskenderun MTAL öğrencisi Abdulkadir Elmas ve danışman öğretmeni Filiz Karabulut Demir, 2. olan Altınözü Mehmet Akif Ersoy MTAL öğrencisi Devit Horozoğlu ve danışman öğretmeni Orhan Öztoprak, 3. olan Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu MTAL öğrencisi Nazife Kaya ve danışman öğretmeni Mustafa AKGÜL ve Mansiyon ödülü alan Reyhanlı MTAL öğrencisi Hüdanur Bedir ve danışman öğretmeni Nihal Porsnok ödüllendirildi.
Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında; 1. olan Hatay Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Gözen ve danışman öğretmeni Nilgün Tümer, 2. olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi M. Furkan Sevik ve danışman öğretmeni Mehmet Alkan 3. olan Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sara Doğru ve danışman öğretmeni Fatma Müftüoğlu ve Mansiyon ödülü alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Abdullah Koçak ve danışman öğretmeni Mehmet Yılmaz ödüllendirildi.
Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri arasında; 1. olan İskenderun Tosçelik Fen Lisesi öğrencisi Buğra Çörtük ve danışman öğretmeni Yasemin Gülay, 2. olan Hatay Fen Lisesi öğrencisi Sümeyye Kübra Şahin ve danışman öğretmeni Güney Bilge Gür, 3. olan Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Esra Nur İleri ve danışman öğretmeni Hasan Sarı ve Mansiyon ödülü alan İskenderun Tosçelik Fen Lisesi öğrencisi Ceylin Savran ve danışman öğretmeni Yasemin Gülay ödüllendirildi.
Anadolu Liseleri arasında; 1. olan İstiklal Makzume Anadolu Lisesi öğrencisi Ece Turhan ve danışman öğretmeni Müşerref Özhan, 2. olan Hatay Anadolu Lisesi öğrencisi Dilay Açıkgöz ve danışman öğretmeni Ülkü Sarıoğlu, 3. Olan Dörtyol Anadolu Lisesi öğrencisi Betül İskenderoğlu ve danışman öğretmeni Gönül Arsan ve mansiyon ödülü alan Nuran Yılmaz Anadolu Lisesi öğrencisi Ece Kutlu ve danışman öğretmeni Fatih Kandemir ödüllendirildi.
Her biri bir inci değerinde olan öğrencilerimize, yarışmada elde ettikleri derecelere göre; 1. olanlara 2000 TL, 2. olanlara 1500 TL, 3. olanlara 1000 TL ve mansiyon ödülü alanlara da 500 TL ödül verildi. Gençlerimizin gelecekte çok daha güzel eserler sunmaları dileğiyle program sona erdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com