Flaş Haber
Belen de incir üreticileri yarışıyor
09-08-2018 Bu haber 120 kez okundu
Hatay’ın Belen ilçesinde yöre halkı tarafından en çok yetiştirilen tarım ürünleri arasında ekonomik değeri hayli yüksek olan ve b&oum
Hatay’ın Belen ilçesinde yöre halkı tarafından en çok yetiştirilen tarım ürünleri arasında ekonomik değeri hayli yüksek olan ve bölgenin en güzel incirlerinin yarışacağı Belen İncir Festivali’nin 3.’sü bu yılda Belen Belediyesi tarafından düzenleniyor.
Geçtiğimiz yıllarda Belen ve bölge halkının büyük ilgi gösterdiği festivalde incir üreticileri, sene boyunca büyük emek vererek yetiştirdikleri incir meyvelerini, katılımcıların ve seçici kurul üyelerinin beğenisine sunuyor. 11 Ağustos Cumartesi saat 20.30’da Belen Atatürk Parkı’nda başlayacak olan festival için başvuru kayıtları hala devam ediyor. Seçici komite üyeleri tarafından belirlenecek olan yarışma sonuçlarına göre 1. tam 2. yarım 3. ise çeyrek altınla ödüllendirilecek olan yarışmada. Son başvuru tarihi ise 10 Ağustos olarak açıklandı.
Belen Belediyesinin organizasyon komitesi koordinatörlüğünde düzenlenecek olan bu güzel festivalde yarışmanın yanı sıra yerel sanatçılarımız sahne alarak vatandaşlarımıza keyifli anlar yaşatmayı hedefliyor. Program da; Şair ve sanatçı Şair Eşref Azğın Türkeri hem eserlerini seslendirip hem de komite başkanlığı görevini üstlenecek. Yine Şair Ali Parlak, Şair Zeynel Abidin Payas, Şair Hüseyin Uzel, Halk Ozanı Ozan Civani ve ses sanatçısı Turgay Aşkın incir severlere güzel dakikalar yaşatacak.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com