Flaş Haber
Belediye yeni hizmet binası
12-04-2018 Bu haber 196 kez okundu
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde Şükrü Kanatlı mahallesinde yapılması planlanan Samandağ Belediyesi yen i hizmet binasını
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde Şükrü Kanatlı mahallesinde yapılması planlanan Samandağ Belediyesi yen i hizmet binasının sosyal medya ortamında yayınlanan proje animasyonu  büyük ilgi gördü. Vatandaşlar tarafından Samandağ’a yakışacak proje olarak yorumlandı.
Samandağ  Belediyesi, doğa dostu, alışılmışın dışında yepyeni bir belediye binası projesi ilgi çekiyor. 
Farklı mimari özellikleri olan binada vatandaş daha hızlı ve kolay hizmet alabilecek.
1970'li yıllarda yapılan ve bugün hizmet binası olarak kullanılan yapının çok ötesinde geleceğe yönelik, artan nüfusun ve gelişen teknolojinin gereklerine cevap verebilecek bir çalışma hedefleniyor.
Gelecekte de ilçenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir çalışma gerçekleştiriliyor.
 Yeni Hizmet Binası, belediyenin artan mekân ihtiyacı sonrasında yeni bir yerde yeni bir anlayışla tasarlandı.
 Kamusal işlevi nedeniyle bu yeni binanın gelişmekte olan bir bölgede ve o bölgeyi dönüştürebilecek potansiyelde olması öngörülmüş, ilçe genelinde de ortaya koyduğu 'yeni kavramlar' ile hizmet sunduğu kamuya öncü ve örnek olan anlayışla sürece başlandı.
Uluslararası ölçeğin getirdiği doğal kaynakların akıllıca kullanımı ilkesi çerçevesinde sürdürülebilirlik bilincini kamuya daha kolay aktarabilmek için yeni yapılacak binanın 'yeşil bina' özelliklerini içermesi planlanıyor.
Belediye Bünyesinde Hizmet veren 21 müdürlük odası , Meclis salonu,encümen toplantı salonu,Başkanlık odası ,sığınak,otopark,yemekhane’den oluşacak bina yaklaşık  7 dönüm arazi içinde 3 kat toplam kullanım alanı  9.022 metrekare oluşuyor.
 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com