Başkan Yeloğlu Ayasofya da cuma namazı kıldı
25-07-2020 Bu haber 33 kez okundu
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde alınan karar ile bir asıra yakın süredir müze olarak kullanılmakta iken camiye çe
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde alınan karar ile bir asıra yakın süredir müze olarak kullanılmakta iken camiye çevrilerek aslına rücu eden Ayasofya Camii'nde kılınan ilk Cuma Namazı'na eşlik ederek tarihe tanıklık etti. Binlerce vatandaşın namaz için saatler öncesinden beklemeye başladığı Ayasofya Camii'nin önüne 2 saat önce giderek uhrevi havayı teneffüs eden Başkan Yeloğlu, duygularını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi. YELOĞLU: ŞÜKÜRLER OLSUN  Başkan Yeloğlu paylaşımında, "Ayasofya Camii’ne 2 saat önce gelmeme rağmen ancak 500 metre mesafede yer bulabildim.Bu günleri gösteren Rabbime şükürler olsun. #AyasofyaCamii" ifadelerini kullandı. Başkan Yeloğlu'nun yanı sıra Türkiye'nin diğer illerinden ve yurtdışından çok sayıda vatandaşın da ilk namaza eşlik etmek adına Ayasofya Camii'ne geldikleri görüldü. Pandemi süreci dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kılınan namazda başta Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere binlerce vatandaş da saf tutarak Ayasofya'da yıllar sonra kılınan ilk namazda yerlerini aldılar.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com