Arsuz da yöresel ürünler kadın eli semt pazarı açıldı
09-09-2019 Bu haber 244 kez okundu
Arsuz Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi olan “Yöresel Ürünler Kadın Eli Semt Pazarı” Arsuz Uluçınar Mahallesinde açıldı. CHP Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur
Arsuz Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi olan “Yöresel Ürünler Kadın Eli Semt Pazarı” Arsuz Uluçınar Mahallesinde açıldı.
CHP Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve eşi Behice Güven, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’nın Eşi Emine Sarı, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ’nin katıldığı açılışa halk yoğun ilgi gösterdi.
Arsuz Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Şerif Akçalı yaptığı açılış konuşmasında, “İlçemizin doğal zenginlikleri, ürün çeşitliliği ve emek veren kadınlar bir araya geldiğinde, çeşidi ile lezzeti ile doğallığıyla zengin, yöresel bir ürünün yelpazesini düşündük. Sayın Belediye Başkanımızın, vizyon projesi olan yöresel ürünler kadın eli semt pazarının ilkinin açılışını Uluçınar mahallemizde hep birlikte gerçekleştiriyoruz.  Yöresel ürün üretimi ve pazarının daha geniş kitlelere hitap etmesi, çeşitliliğinin arttırılması, uygulamanın yaygınlaştırılması açısından önem arz etmektedir,” dedi.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in seçim kampanyası sırasında tanıttı en önemli projelerden birisi olduğuna dikkat çeken CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, “ Kadın Eli Semt Pazarı Başkanımızın seçim kampanyaları sırasında belirttiği en önemli projelerden biriydi.  Kadınlarımızın ürettikleri ürünleri pazarlamaya imkân sağlayan bu projenin gerçekleşmesinden dolayı başta Arsuz Belediye Başkanımız Dr. Sayın Asaf Güven ve belediye personeline, özellikle çok emek sarf eden Behice hocama ve diğer ekip arkadaşlarına şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.
“Yöresel Ürünler Kadın Eli Pazarı” her Cumartesi Arsuz Uluçınar Mahallesinde Dr. Füsun Sayek Parkı yanında kurulacak. Ayrıca, “Yöresel Ürünler Kadın Eli Pazarı’nın ikincisi, 12 Eylül 2019 Perşembe günü, saat 11.00’de, Arsuz Karaağaç Mahallesinde, Karaağaç Semt Pazarı’nda açılışlı gerçekleştirilecek.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com