Arsuz da Taziye ve Kültür Evi törenle açıldı
10-10-2021 Bu haber 20 kez okundu
Arsuz Gökmeydan Meryem Ferhat Taziye ve Kültür evi yoğun katılımla açıldı. Arsuz Belediyesi olarak yer tahsisinde bulunduğu ve hayırsever işadamı Cevdet Çolakoğlu’nun merhum anne ve babaların
Arsuz Gökmeydan Meryem Ferhat Taziye ve Kültür evi yoğun katılımla açıldı.
Arsuz Belediyesi olarak yer tahsisinde bulunduğu ve hayırsever işadamı Cevdet Çolakoğlu’nun merhum anne ve babalarının hayratına destekte bulunduğu Meryem-Ferhat Çolakoğlu Taziye ve Kültür Evi’nin açılışı Gökmeydan Mahallesinde gerçekleşti. Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen Açılış Törenine, Arsuz İlçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, İlçe Jandarma Komutanı Barkın Eryılmaz, hayırsever İş İnsanı Cevdet Çolakoğlu ve Ailesi, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ile bölge halkı katılım sağladı.
Anne ve babalarının çok zor ekonomik koşullarda 12’i kardeşi okutarak bugünlere getirdiklerini anlatan hayırsever iş insanı Cevdet Çolakoğlu yaptığı konuşmada, Meryem-Ferhat Çolakoğlu hayratına yapımını üstlendikleri Taziye ve Kültür Evi için emeği geçen herkese teşekkür etti.
Arsa ve proje temininin Arsuz Belediyesince yapıldığını ve tüm masrafların hayırsever Cevdet Çolakoğlu tarafından karşılandığını belirten Başkan Asaf Güven, yaptığı konuşmada; imkânı olan tüm vatandaşların benzer duygularla girişimlerde bulunmasını temenni etti. Başkan Güven, mahalle sakinlerinin birbirlerinin acılı günlerinde bir arada olmalarını ve acılarını paylaşmalarına vesile olacak Taziye Evi’nin aynı zamanda kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacağını söyledi.
Merhum Ferhat Çolakoğlu’nun, Başkan Güven’in de gençlik yıllarındaki eğitim hayatına katkısı olduğunu aktaran Başkan Güven, projede emeği geçen herkese şükranlarını sunarak Taziye ve Kültür Evi’nin ilçeye hayırlı olmasını diledi. 
Gerçekleştirilen protokol konuşmaları ve plaket sunumunun akabinde açılış kurdelesi kesilerek misafirler Taziye ve Kültür Merkezi içerisinde faaliyet gösterecek olan el sanatları kursiyerlerinin stantlarını gezdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com