Arıtma Tesisi yerinde kalsın demek ihanettir
02-07-2022 Bu haber 65 kez okundu
AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Turunçlu Mahallesinde bulunan Arıtma Tesisinin bölge halkının talebi doğrultusunda kaldırılması için destek vermeye hazır olduklarını yineledi.Yeşildal, yaptığı
AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Turunçlu Mahallesinde bulunan Arıtma Tesisinin bölge halkının talebi doğrultusunda kaldırılması için destek vermeye hazır olduklarını yineledi.Yeşildal, yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı olarak doğru projelere destek vermeyi sürdüreceklerini Hatay’ı yararına olmayan konularda ise karşı duruş sergilemeyi sürdüreceklerini ifade etti. Turunçlu Arıtma Tesisi’nin yerleşim merkezi dışına taşınması için taraflara samimiyet çağrısında bulunan Başkan Yeşildal, “Yanlışlığı bilimsel verilerle kanıtlanmış, ticaret odası, mimarlar ve mühendisler odası, insan hakları çevre komisyonu ve Hatay barosu tarafından kamuoyuna açıklama yapılmış ve en önemlisi Defne halkının şiddetle karşı çıktığı Turunçlu arıtma tesisinin mevcut yerinde büyütülmesi işine destek olmak en hafif ifade ile ihanete ortak olmak demektir. CUMHUR İTTİFAKI DOĞRUNUN YANINDA, YANLIŞIN KARŞISINDA OLACAKTIRBüyükşehir başkanının 10 yılı aşkın bir süredir Defne turunçlu arıtma tesisini taşıma konusundaki sözünü yerine getirmesi çağrısında bulunmaktayız. Daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi Cumhur ittifakı doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmaya devam edecektir. Turunçlu arıtma tesisinin yerleşim merkezi dışına taşınması konusundaki samimi her türlü girişim ve projeyi Cumhur ittifakı olarak destekleyeceğimizi bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com