Antakya Belediyesi araç filosuna temizlik makinesi dahil etti
14-04-2019 Bu haber 61 kez okundu
Antakya Belediyesi, araç filosu bünyesine doğa dostu, çevreye saygılı yeni bir Lityum Pilli Sıfır Emisyonlu (elektrikli) temizlik makinesi dâhil etti.
Antakya Belediyesi, araç filosu bünyesine doğa dostu, çevreye saygılı yeni bir Lityum Pilli Sıfır Emisyonlu (elektrikli) temizlik makinesi dâhil etti.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, elektrikle çalışan, çevreye saygılı, doğa dostu yeni aracın hacmi gereği dar caddelerde, kaldırımların ve yol kenarlarının temizlenmesinde önemli bir verim kaynağı oluşturacağı belirtildi. Çevre dostu elektrikli süpürme aracının, tozlanmayı engelleyen kendi su püskürtücüsü olan hidrolik sistemli, 2 adet sabit, 2 adet hareketli fırçalı vakum sistemi, 300 litre hazneli su deposu ve 1.7 metreküp çöp haznesiyle sokaklarda rüzgârla savrulan yaprakları ve çöpleri temizleme özelliğinin yanı sıra yaz aylarında açık alanları temiz ve düzenli bir ortam oluşturulmasına imkân sağlayacağı ifade edildi.
Açıklamada ayrıca yeni temizlik aracının Uzun Çarşı, Kurtuluş Caddesi, Eski Antakya sokakları ve parklarda temizlik faaliyetleri yapabilme kabiliyetine sahip olduğu vurgulandı.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com