Ankara Garı katliamının unutturulmasına izin vermeyeceğiz
09-10-2019 Bu haber 84 kez okundu
DİSK Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015`te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın dördüncü yıldönümünde, kaybettikleri 103 barış güve
DİSK Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015`te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın dördüncü yıldönümünde, kaybettikleri 103 barış güvercinini saygı ve özlemle andıklarını söyledi.
Berkyürek, gazetemize yaptığı açıklamada, üç yıl önce, ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona erdirilmesi için "Savaşa inat, barış hemen şimdi" şiarıyla Türkiye`nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingine savaştan beslenen karanlık odakların katliamla cevap verdiklerini belirtti.
Yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 barış güvercininin yaşamını yitirdiğini, yaklaşık 500 kişinin de yaralandığını ifade eden Berkyürek, şöyle devam etti:
“Halen çok sayıda arkadaşımız farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor. Acımızı ve öfkemizi büyüten en büyük nedenlerden birisi de, katliam öncesinden bugüne kadar siyasi iktidarın ve idarecilerin takındıkları tutum ve yargı sürecidir. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi 3 Ağustos 2018 günü verdiği karar adaletin gerçekleşmesini bekleyen bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar bu davanın takipçisi olacağız. Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız.
Barış güvercinlerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 4. Yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz: Barış özleminiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıp cezalandırılıncaya ve gerçek adalet tecelli edinceye kadar geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com