Altınözünde Zeytin toplantısı
11-03-2019 Bu haber 57 kez okundu
Altınözü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçemiz Çetenli, Babatorun ve Oymaklı mahallerimizde çiftçi
Altınözü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçemiz Çetenli, Babatorun ve Oymaklı mahallerimizde çiftçilerimize yönelik "Zeytin Yetiştiriciliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, Hastalık ve Zararlılarla Mücadele Yöntemleri" hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kaymakam Bülent Uygur, “İlçemizde düzenlediğimiz bilgilendirme toplantıları sayesinde çiftçilerimizi bilgilendiriyoruz. Akdeniz Bölgesindeki Zeytin üretiminin % 30'unu gerçekleştiren ve bu payla ilk sırada yer alan Hatay İlimiz; Türkiye’deki zeytin ağacı varlığı bakımından %10’luk bir paya sahiptir. Bu projemiz sayesinde ilçemizde zeytincilikle uğraşan çiftçilerimizi bilinçlendirerek, üretim ve kaliteyi artırmayı amaçlıyoruz. Düzenlenen bilgilendirme toplantılarında çiftçilerimize, fidan ekimi, gübreleme, budama, hasat ve hasat sonrası toplanan zeytinlerin taşıma yöntemleri, hastalıklarla ve zararlılarla mücadele gibi konular hakkında çiftçilerimizi bilinçlendiriyoruz. 2018 yılında Zeytin ve Zeytinyağı üretimimizde yağışların az olması, bilinçsiz üretim ve zeytin sineği yüzünden rekolte düşük çıktı. 2019 yılı üretimde bilinçli ve doğru uygulamayla zeytin rekoltemiz yüksek olacaktır. Çiftçilerimiz, zeytin ağaçlarının bakımını, gübrelemeyi, zeytin sineğine karşı ilaçlamayı zamanında ve doğru uygulama ile yaptığında rekoltemiz artacaktır. Gölgesinde büyüdüğümüz, meyvesini yediğimiz, yağıyla şifa bulduğumuz, Zeytin Diyarı Altınözü ilçemizin ekilebilir topraklarının %50 den fazlasını kaplayan Zeytin, ilçemizin tanıtım yüzü, topraklarımızın onurlu konuğu olduğundan ona iyi bakmalıyız.” dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com