Altınözünde TOKİ evleri inşaatı sürüyor
08-02-2019 Bu haber 387 kez okundu
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Toplu Konut Projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Kaymakam Bülent Uygur, Altınözü Cumhuriyet Savcısı Özgür Öze
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Toplu Konut Projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Kaymakam Bülent Uygur, Altınözü Cumhuriyet Savcısı Özgür Özen ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ ) tarafından, ilçede yapımı devam eden 384 konut, ticaret merkezi, cami, sağlık tesis alanı ve otoparkı bulunan projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
Kaymakam Bülent Uygur, “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen 384 konut projesinin inşaat çalışmaları devam ediyor. Projenin yüzde kırklık bölümü tamamlandı. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizi bir adım ileri nasıl taşırız diye gayret ve çaba içerisinde hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. TOKİ projemiz yükseklikleri zemin+4 olan konutların 177’si 2+1 ve 197’si ise 3+1 planında tasarlandı. Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, geniş balkon ve pencereler kullanıldı. Projeyle ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla ilçemize değer katarak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek. Yapılacak TOKİ konutları, ilçeye şehirleşme adına güzel bir görünüm sağlamanın yanında, ihtiyaç sahipleri veya evi olmayanların da uzun vadeli ödemelerle ev sahibi olmaları sağlanacaktır” dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com