Akdeniz meyve sineği ile mücadele ve sertifika töreni
13-02-2020 Bu haber 82 kez okundu
Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele ile beraberinde yine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen kursların serti
Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele ile beraberinde yine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen kursların sertifika töreni  Arsuz Kaymakamlığı Rhossus Amfi Salonunda düzenlendi.
Toplantıda, Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Demirel’in katılımı ile “Akdeniz meyve sineğinin oluşumu, döngüleri, etkin mücadelesi ve meyve yetiştiriciliği üzerinde yarattığı tahribatların ekonomik açıdan zararları” hakkında bilgiler verildi.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından son 6 ayda düzenlenen 1 adet “sürü yönetimi elemanı”, 1 adet “süt sığırı yetiştiriciliği” ve 2 adet “işletmelerde hijyen” kurslarında başarı gösteren 47’si bayan olmak üzere 61 kursiyerin sertifikaları törenle takdim edildi.
Kaymakam SARI, kursiyerlere sertifikalarını takdim ederken, nitelikli tarım ve hayvancılığın önemine değinerek, bilinçli üreticilerin hem ekonomiye hem de kendi bütçelerine büyük ölçüde faydalı olacağının altını çizdi. Katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sunduğunu belirtti.
Törene Kaymakam Musa Sarı, Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, kurum amirleri, mahalle muhtarları, Kursiyerler ve meyve üreticilerinin katıldı.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com