Ahmet Selim Arının oynadığı film Londra da birinci seçildi
23-01-2020 Bu haber 124 kez okundu
 ‘İzan’ adlı kısa film 25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali (Finalist), 14. İşçi Filmleri Festivali (Festival Seçkisi), Marmara Üniversitesi Marmara Kısa Kısa Film Festivali  (Finalist), B
 ‘İzan’ adlı kısa film 25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali (Finalist), 14. İşçi Filmleri Festivali (Festival Seçkisi), Marmara Üniversitesi Marmara Kısa Kısa Film Festivali  (Finalist), Big Syn Uluslararası Film Festivali (BSIFF-Londra) Halkın Seçimi Ödülüne layık görüldü.
Ünlü sinema sanatçısı Fatih Al ile Hataylı çocuk oyuncu Ahmet Selim Arı’nın birlikte başrollerini paylaştığı “İzan” filmi, 25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali (Finalist), 14. İşçi Filmleri Festivali (Festival Seçkisi), Marmara Üniversitesi Marmara Kısa Kısa Film Festivali (Finalist), Big Syn Uluslararası Film Festivali (BSIFF-Londra) Halkın Seçimi Ödülü adaylığının ardından Amerika’da Montana Uluslararası Film Festivali Resmi Seçkisinde gösterime girdi.
İzan’ın festival yolculuğu devam ediyor. 6 dakika süren filmin senaryosunu Oben Fışkır’ın hikayesinden yola çıkarak Ümit Aygül ve Oben Fışkır birlikte yazdı.
FİLM HAKKINDA
Filmde, yazılarında ve konuşmalarında haksızlıklara karşı duyarlı kişilik sergileyen başarılı ve ünlü dergi yazarı Aydın’ın, çocuk işçilerle ilgili araştırma yazısı için sokağa çıktığında tanık olduğu olay karşısında nasıl bir tutum aldığına yer veriliyor.
AHMET SELİM ARI TEŞEKKÜR ETTİ
Hataylı oyuncu Ahmet Selim Arı, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:
“İzan filmi, Big Syn Uluslararası Film Festivali (BSIFF-Londra) Halkın Seçimi Ödülüne siz değerli katılımcıların oy ve destekleriyle ödüle layık görüldük. Başta yönetmenimiz sayın Ümit Aygül, değerli büyüğüm sayın Fatih Al olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ederim. Aileme Hataylı hemşerilerimize, özellikle de oylarıyla bu başarıda katkısı olan tüm sevenlerimize, en derin sevgi ve saygılarımı borç bilirim. Kuşkusuz yarınlarım için bana artı kazandırdınız, beni onore ettiniz. Henüz yolun başında olduğumu, daha çok çalışarak nice başarının geleceğine yönelik inancım tamdır. Yeni projelerle çalışmalarıma ara vermeden devam etmekteyim. Kendimden çok ülkem adına başarı kazandırmak, en büyük mutluluk olsa gerek. Yeni projelerle ülkemi temsil etme arzusundayım. Dua ve desteğinize her daim ihtiyacım olacaktır.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com