AFAD dan öğrencilere Afet Farkındalık Eğitimi
12-01-2022 Bu haber 67 kez okundu
Antakya Vali Teoman İlkokulu 2/C sınıfı Hatay il Afet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. İl Afet ve Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere ziyaretlerinde hayatları boyunca faydalı
Antakya Vali Teoman İlkokulu 2/C sınıfı Hatay il Afet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. İl Afet ve Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere ziyaretlerinde hayatları boyunca faydalı olacak afet farkındalık eğitimi verdiler. Vali Teoman İlkokulu 2/C sınıfı Öğretmeni Arzu Titiz öncülüğünde gerçekleşen gezide ekipler tarafından öğrencilere “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi. Arama-Kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç-gereç, malzeme ve ekipmanlar hakkında bilgi verildi. 2/C sınıfının başarılı öğrencilerinden Saadet Çaylı, verilen eğitimi dikkatle dinleyerek notlar alırken, öğretmeni de başarılı öğrenciyi dikkatinden dolayı tebrik etti. ÖĞRENCİLER EKİPMANLARI DİKKATLE İNCELEDİ İl Afet ve Acil Durum ekipleri deprem, sel, yangın gibi doğal afetler sırasında yaptıklarını ve en büyük tehlikelerinden biri olan deprem sırasında neler yapılması gerektiğini öğrencilere anlattılar. İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler daha sonra arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sırasında kullandıkları radyasyon cihazları, gaz maskeleri, sağlık çantaları gibi çalışma aletlerini inceleyerek bu ekipmanlar hakkında bilgiler alarak sivil savunma ekibi personeline soru sordular. Ziyaret sonunda il afet ve koordinasyon müdürlüğü ekipleri, öğrencilere bilgilendirici broşür dağıttılar. Ekipler ziyaretleri için tüm öğrencilere teşekkür ederek 2/C sınfı ile hatıra fotoğrafı çekildiler.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com