5 koro ile kapanış konseri
05-12-2019 Bu haber 115 kez okundu
Antakya Polifonik Korolar Derneği’ne (apkord) bağlı çocuk, regularis ve oda koroları, MKÜ Antakya Devlet Konservatuvarı çok sesli korosu ve öğretmenler korosu Hatay Sınav Koleji’nde sahne aldı.
Antakya Polifonik Korolar Derneği’ne (apkord) bağlı çocuk, regularis ve oda koroları, MKÜ Antakya Devlet Konservatuvarı çok sesli korosu ve öğretmenler korosu Hatay Sınav Koleji’nde sahne aldı.
Hatay sınav koleji, 27 kasım-02 aralık 2019 tarihleri arasında Antakya Polifonik Korolar Derneği Apkord Çalıştayı’na kurucusu olduğu Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve Magma Korolarının genel sanat yönetmenliğini ve şefliğini yapan Masis aram Gözbek in şefliğinde ev sahipliği yaptı.
2015’te kurulan Antakya Polifonik Korolar Derneği’ne (apkord) bağlı çocuk, regularis ve oda koroları, MKÜ Antakya Devlet Konservatuvarı çok sesli korosu,  öğretmenler korosu nun ayrı ayrı sahne aldığı çalıştay kapanış konseri renkli anlara sahne oldu.
Konserde Hatay Sınav Koleji yönetim kurulu başkanı Zeynel Paşa’ya plaket takdim edildi.
Paşa, “Hatay Sınav koleji ailesi olarak ağırlamaktan onur duyduğumuz, kurucusu olduğu Boğaziçi caz korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve Magma korolarının genel sanat yönetmenliğini ve şefliğini yapan sayın Masis Aram Gözbek’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Böyle bir organizasyona imza atmamızı sağlayan MKÜ Antakya Devlet Konservatuvarı ve Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere, apkord kurucusu Sezgin Suna’ya ve  bu çalıştayın gerçekleşmesinde emeği olan herkese  ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com