324 günde 302 kadın katledildi
30-11-2019 Bu haber 98 kez okundu
Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel yeri gelip ülkesi için sırtında mermi taşıyan, kurtuluş savaşında, evladı, ülkesi ve vatanı, bayrağı için en önde yürü
Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel yeri gelip ülkesi için sırtında mermi taşıyan, kurtuluş savaşında, evladı, ülkesi ve vatanı, bayrağı için en önde yürüyen kadınlara yapılan şiddeti lanetlediğini söyledi.
CHP Belen İlçe teşkilatında partililere hitap eden Başkan Fevzi Yüksel, bu yıl sadece 2019’da 324 günde 302 kadının erkekler tarafından katledildiğini, öldürüldüğünü vurgulayarak “502 kadın da şiddet gördü, 149 kadınımız ateşli silahla, 74 kadınımız bıçakla, 25 kadınımız boğularak, 20 kadınımız dövülerek, 4 kadınımız yakılarak öldürüldü. Bir kadınımız da asitli suyla katledildi. Manzara içler acısı. Kadına şiddete en ağır ceza gelmeli. O kadına doğrultulan silah, kalkan el mutlaka yok edilmeli. Hiç kimsenin bir cinayeti işlemesi, bir kişiyi katletmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. Onun için kadınlarımızı dört elle kucaklayacağız, en önde saf vereceğiz, kadınlarımızı başımızın tacı yapacağız” diye konuştu.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com