31 Martta halk iradesini sandıkta gösterdi
14-04-2019 Bu haber 94 kez okundu
Mimarlar Odası Hatay Şubesi, yerel seçimlerin sonuçlanmamasına ve sayımların devam etmesine tepki gösterdi. Mimarlar Odası Hatay Şubesi yönetiminin
Mimarlar Odası Hatay Şubesi, yerel seçimlerin sonuçlanmamasına ve sayımların devam etmesine tepki gösterdi.
Mimarlar Odası Hatay Şubesi yönetiminin açıklaması şöyle;
“31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel yönetim seçimlerinde yapılan itirazlar karşısında ülkenin batısında ve doğusunda hukuka aykırı şekilde verilen kararlar ile hala sonuçlanmamış sayım ve yeniden sayım yapılması talepleri artık bir itirazdan öte hal almış, istenen sonucun itirazlarla alınamaması ise seçimin yenilenmesi gerektiği taleplerine kadar vardırılmıştır.
31 Mart yerel seçimlerinde halk iradesini sandıkta göstermiş ve tercihini yapmıştır. Yapılan itirazlardan sonra sonuçlar netleşmiştir. Demokrasilerde seçim, sadece yönetenlerin belirlenmesini değil, halk iradesinin tecellisi ile yöneticilerin değiştirilmesini de içerir. Demokrasi tarihimizin büyük çabalarla elde ettiği kazanımların bir çırpıda yok olabileceği bir süreçten geçiyoruz. Daha çok demokrasiye ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte devlet kurumları denetimi ve gözetiminde yapılan seçim sonucunda ortaya çıkmış seçmen iradesini hepimizin kabul etmesi ve saygı duyması gerekmektedir.”
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com