30 Ağustos Zafer Destanının yazıldığı gündür
30-08-2017 Bu haber 201 kez okundu
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanlığınca Atatürk anıtında çelenk koyma
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanlığınca Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.
Cumhuriyet alanında gerçekleşen çelenk koyma törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu ile partililer katıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk büstüne Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur tarafından çelenk konulup, Saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.
GÜZELMANSUR: 30 AĞUSTOS CUMHURİYETİN KURULUŞ YOLUNDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİPTİR
Törende konuşma yapan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur,  “Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nin Cumhuriyetin kuruluş yolunda önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında kazanılan büyük taarruz, aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açan zaferdir” dedi.
Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir. 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağladığını belirten İl Başkanı Güzelmansur, “Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığında, Türk milletinin hürriyet aşkı ve vatan sevgisiyle kazanılmış bir zaferdir. Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür” dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
Halkın ve tabanın isteği üzerine aday oldum
Mehmet Yaşar Okay, AK Parti Hatay İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Okay, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında projelerini anlatarak, gazetecileri bilgilendirdi. Mehmet Yaşar Okay, toplantıda, önce özgeçmişini açıkladı ve şunları söyledi; “Antakya 1969 doğumluyum. İlk, Orta ve Liseyi Antakya‘da okudum. Aile mesleğimiz çiftçilikle uğraştım. Gençlik kollarıyla başladığım siyaset arenasında 1994 yılında Türkiye’nin en genç İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildim. Meclis Başkanvekilliği, İl Daimi Encümenliği, Bütçe Kom. Bşk.lığı ve Türkiye il genel meclis Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı’na aday oldum. İl ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum.2007 Demokrat Parti,2011 ve 2015 Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldum. 2007 yılından bu yana AK Parti’de siyaset yapmaktayım. Hatay siyasetini de yakından takip etmekteyim. Halktan, tabandan gelen istek ve talepler üzerine AK Parti İl Başkanlığına Aday olmaya karar verdim. İl Başkanlığına aday olma sebebimi sıralarsak; AK Parti teşkilatının Halkla ve AK Parti tabanıyla ciddi derecede kopukluk yaşadığı ve Partiyi 3-5 kişiyle yönetmeye çalışmasıdır. Sn Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalarındaki Teşkilatlarda oluşan Metal Yorgunluğunu iyi anlamak lazım. Benim anladığım kadarıyla; ’’Bu güne kadar benim kredilerimi kullandınız ve kullandığınız krediler buraya kadar.benim sırtımdan inin artık’’demeye getirdi.ama anlayan yok ne yazık ki? Genel seçimlerde AK Parti’ye Hatay’da verilen oylar Cumhurbaşkanımız için verildi. Kimse üstüne almasın benim için verildi diye? Yapılan 2 Referandumda Hayır çıktı ve 1 Yerel seçimlerde de 11 İlçe Belediyesini almasına rağmen Büyük Şehir Belediyesini Kaybeden bu Teşkilatlar değil mi?”  
Eğitim sistemi yaz boz tahtasına döndü
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında, yeni eğitim ve öğretim yılının başladığını ve milyonlarca öğrencinin sınıflarına, sıralarına ve arkadaşlarına koşarak, gelecek nesillerin hazırlayıcısı muhterem ve fedakâr öğretmenlerine kavuştuklarını belirterek, "Yeni eğitim ve öğretimi yılının başında maalesef kafalar karışık, sorunlar ağır, belirsizlik hâkim, tedirginlik fazladır. Artık yaz-boz tahtasına dönen bir eğitim sistemi, canı sıkılanın üzerinde oynamalar yaptığı sınav yapısı herkesi canından bezdirmiş ve endişelere sevk etmiştir" dedi. Ahrazoğlu mesajında, “Geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimizin, okullarında aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirerek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına olan inancımız tamdır ve bunlar siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarınız sayesinde olacaktır.” dedi Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını dilediğini belirten Ahrazoğlu; mesajını, "Geleceğimizin mimarları olan vatan ve millet sevdalısı değerli öğretmenlerimizden beklentimiz ise, Türk milletinin milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren; vatanını ve milletini seven dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmeleridir.” dedi.  
Savaş son noktayı koydu
Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş CHP kongrelerine dair sessizliğini bozdu. Hatay CHP’de yarın (Pazar) başlayacak olan delege seçimleri öncesi uzun süredir uzak durmaya çalıştığı ve son günlerde isminin sıklıkla kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu sessizliğini bozdu. Hatay’ın 15 ilçesinden Defne ve Samandağ ilçeleri hariç geri kalan 13 ilçede yarın sandıklar üyelerin önüne konulmaya başlanıyor. İlçe başkanlıkları hassasiyetle yürüttükleri çalışmada üyelerin, rahat ve özgür biçimde oy kullanarak delegelerin seçilmesi için hazırlıklarını tamamladı. 2 Ekim’e kadar sürecek olan delege seçimleri sonrasında ilçe başkanlarını ve ilçe yönetimlerini seçerek tekrar sandık başında olacak. CHP uzun bir süredir bu hazırlıkları yaparken kulislerde tansiyon bir hayli yükselmeye başladı. Mevcut yönetimlere karşı alternatif olma çabasında olan bir takım grupların, yaptığı çalışmalarda kendilerini üyeye anlatmak yerine delege çalışma yönteminde sürekli Büyükşehir Belediye Başkanının ismini kullanarak“Arkamızda Lütfü Savaş var. Gelin bize destek olun.” şeklinde yürütülmesi Lütfü Savaş’ın konu hakkında çok yoğun eleştiri almasına ve kırgınlık duyulmasına zemin yaratması, Lütfü Savaş'ın bu yönde yapılan çalışmalardan duyduğu rahatsızlık ve gerilimi su yüzüne çıkardı. www.vtrmedya.com internet haber sitesinin sahibi Necdet Sahil’e konuşan Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Ben Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Hatay’ın her karış toprağına ve noktasına hizmet götürmek ve Hatay’ı, Hatay halkına yakışır bir kent haline dönüştürmek için gece gündüz durmadan çalışmalarımı yürütürken, birilerinin sürekli benim ismimi kullanarak delege çalışması yapmasından rahatsızlık duyuyorum. Partililerimizin, girdikleri parti içi rekabet ortamında zafer elde etme çalışmaları adına ismimi tarafmışım gibi yansıtmaları beni rahatsız etmektedir. Ben hiçbir gruptan yana taraf değilim ve hiçbir şekilde kimin delege olacağına, kimin yönetime gireceğine, kimin İlçe Başkanı veya İl Başkanı olacağına karışmıyorum. Partideki arkadaşlarımdan ricam; partiye yakışır hakkaniyet çerçevesinde bir seçim süreci oluşturmaları ve CHP kültürüne yakışan bir kongre süreci gerçekleştirmeleridir. Kazanan kim olursa olsun arkadaşımızdır, kazananCumhuriyet Halk Partisi'dir. Bu süreçte yarışacak olan tüm arkadaşlarımdan ricam; benim adımı kullanmadan kendi emekleri ve mücadeleleri ile üyeye kendilerini doğru anlatmaları yönündedir. Şimdiden tüm partililere, üyelere, delegelere ve yönetim kademesinde yer alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com