113 öğrenci yurt dışına gitti
16-01-2021 Bu haber 44 kez okundu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) eğitim, kültür ve araştırma fırsatları ile uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor. Erasmus Programı çerçevesinde faali
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) eğitim, kültür ve araştırma fırsatları ile uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor.
Erasmus Programı çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en dinamik Üniversitesi olan İSTE’nin bu bağlamda Aralık ayında yeni Erasmus Dönemi ECHE başvurusu olumlu sonuçlanmıştı. Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü aracılığıyla İSTE ailesinin tüm fertlerinin gelişimlerini desteklemek için çalışmalarına devam eden İSTE Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü bütün akademik bölümlerde, bölüm bazında Erasmus bağlantılarını yürütmeyi ve güçlendirmeye devam ediyor. İSTE’de hareketlilikler altı farklı proje kapsamında devam ederken, projeler kapsamında 2017 yılından bu yana 96 öğrenci Öğrenim Hareketliliği ile Avrupa’da anlaşmalı olan üniversitelerde eğitim gördü. Yine Staj Hareketliliğiyle de 17 öğrenci Avrupa’da bulunan kurumlarda staj yapma imkânı buldu. 25 İSTE personeliyse Personel Hareketliliği kapsamında Avrupa’daki kurumları ziyaret ederek, ders verme/eğitim alma faaliyetleri gerçekleştirdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com